Suskaitmenintas Alkiškių evangelikų liuteronų bažnyčios fotoarchyvas

Lietuvos Respublikos Seimas 2021 m. paskelbė Archyvų metais. Šiaulių „Aušros“ muziejuje 2019–2021 m. buvo ištirtas, suskaitmenintas ir sukeltas į LIMIS buv. Alkiškių evangelikų liuteronų bažnyčios (toliau – ELB) fotoarchyvas (633 vnt.).

Abdonas Korzonas ir vienas pačių pirmųjų Vilniaus vaizdų

Vienas iš įspūdingiausių eksponatų, papildžiusių Fotografijos muziejaus Istorinės fotografijos rinkinį 2020 metais – fotografo Abdono Korzono Vilniaus panorama nuo Tauro kalno, sukurta apie 1860 m

Naujos kolekcijos Fotografijos muziejaus rinkiniuose

Šiaulių „Aušros“ muziejaus padalinio – Fotografijos muziejaus – rinkinius 2020 metais papildė vertingos kolekcijos.

Restauruotų Venclauskių namų virtualus turas

Stanislavos ir Kazimiero Venclauskių namas statytas 1925–1927 m. (archit. K. Reisonas), jame šeima gyveno iki 1944 m. 1955 m. namas paskirtas Šiaulių „Aušros" muziejui. 1959 m. čia atidaryta pirmoji pokarinė muziejaus ekspozicija. 1963 m. ji buvo pertvarkyta ir atspindėjo Šiaulių krašto ir...

Šiaulių „Aušros” muziejus atveria dar vieną langą pasauliui ir pristato virtualių pasakojimų svetainę „Muziejus Tau“, kurioje dalinasi tyrimais, istorijomis ir vaizdais iš savo archyvų.

Svetainės ištakos – Europos Komisijos finansuotas projektas „AthenaPlus", kuriame 2013–2015 m. Šiaulių „Aušros" muziejus dalyvavo kartu su 40 partnerių iš 21 Europos sąjungos šalies. Projektas kvietė eksperimentuoti pakartotinai panaudojant suskaitmenintą kultūros paveldą. Jo metu sukurto virtualių parodų kūrimo įrankio MOVIO pagalba „Aušros" muziejus parengė tris virtualias parodas. Šios parodos 2020 m. perkeltos į svetainę „Muziejus Tau" ir davė pradžią šiai naujai virtualių pasakojimų erdvei.